3. etapa TdF – Boonen nad věcí a potvrzuje zelený trikot

Robbie McEwen strká do O`GradyhoVítězem dnešní, další rovinaté (profil) etapy, se stal opět Tom Boonen (Quick.Step). Nestačili na něj ani Stuart O’Grady (Cofidis) ani Robbie McEwen (Davitamon-Lotto). Posledně jmenovaný byl navíc poslán po dojetí na poslední místo ve výsledkové listiě za strkanici s O’Gradym (fotka).

Velmi důležitá bude zítřejší týmová časovka. Bojovat v ní budu hlavně dva týmy: CSC Tiscali (Dave Zabriskie, Jens Voigt…) bude bránit žlutý trikot před nadrženými stíhači z Armstrongova Discovery Channel. Trať je nahoru dolů (na poměry časovek) a v úvahu je třeba brát také to, že čím později, tím více větru do zad jezdci budou mít. Lancovi hoši pojedou, narozdíl od minulého ročníku, bez výkonného a funkčního ruského motoru – bez Vjačeslava Ekimova. T-Mobile se bude snažit neztratit na Discovery Channel ještě více.

Fotky, popis etapy a minuta po minutě.

Výsledky 3. etapy

1 Tom Boonen (Bel) Quick.Step 4.36.09 (46.17 km/h)
2 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner
3 Stuart O’Grady (Aus) Cofidis, Le Credit Par Telephone
4 Bernhard Eisel (Aut) Française Des Jeux
5 Allan Davis (Aus) Liberty Seguros-Würth
6 Robert Förster (Ger) Gerolsteiner
7 Magnus Backstedt (Swe) Liquigas-Bianchi
8 Anthony Geslin (Fra) Bouygues Telecom
9 Thor Hushovd (Nor) Credit Agricole
10 Angelo Furlan (Ita) Domina Vacanze

11 Isaac Gálvez (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
12 Guido Trenti (USA) Quick.Step
13 Gianluca Bortolami (Ita) Lampre-Caffita
14 Luciano Pagliarini (Bra) Liquigas-Bianchi
15 Daniel Becke (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
16 Manuel Quinziato (Ita) Saunier Duval-Prodir
17 Juan Antonio Flecha (Spa) Fassa Bortolo
18 Gerrit Glomser (Aut) Lampre-Caffita
19 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto
20 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner
21 Janek Tombak (Est) Cofidis, Le Credit Par Telephone
22 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
23 Matthew White (Aus) Cofidis, Le Credit Par Telephone
24 Baden Cooke (Aus) Française Des Jeux
25 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
26 Karsten Kroon (Ned) Rabobank
27 David Loosli (Swi) Lampre-Caffita
28 Robert Hunter (RSA) Phonak Hearing Systems
29 Mauro Gerosa (Ita) Liquigas-Bianchi
30 Salvatore Commesso (Ita) Lampre-Caffita
31 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom
32 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom
33 Andreas Klöden (Ger) T-Mobile Team
34 Jan Ullrich (Ger) T-Mobile Team
35 Jaan Kirsipuu (Est) Credit Agricole
36 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Caffita
37 Jean-Patrick Nazon (Fra) Ag2r-Prevoyance
38 Oscar Pereiro Sio (Spa) Phonak Hearing Systems
39 Yuriy Krivtsov (Ukr) Ag2r-Prevoyance
40 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi
41 Rafael Nuritdinov (Uzb) Domina Vacanze
42 Alessandro Cortinovis (Ita) Domina Vacanze
43 Leon van Bon (Ned) Davitamon-Lotto
44 Kjell Carlström (Fin) Liquigas-Bianchi
45 Chris Horner (USA) Saunier Duval-Prodir
46 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems
47 Sylvain Calzati (Fra) Ag2r-Prevoyance
48 Jose Enrique Gutierrez (Spa) Phonak Hearing Systems
49 Jens Voigt (Ger) Team CSC
50 Laszlo Bodrogi (Hun) Credit Agricole
51 Jörg Ludewig (Ger) Domina Vacanze
52 Dario Frigo (Ita) Fassa Bortolo
53 Thomas Lövkvist (Swe) Française Des Jeux
54 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team CSC
55 Philippe Gilbert (Bel) Française Des Jeux
56 David Zabriskie (USA) Team CSC
57 Angel Vicioso (Spa) Liberty Seguros-Würth
58 Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems
59 Bobby Julich (USA) Team CSC
60 Bradley McGee (Aus) Française Des Jeux
61 Bram Tankink (Ned) Quick.Step
62 Alexandre Vinokourov (Kaz) T-Mobile Team
63 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto
64 Mikel Astarloza (Spa) Ag2r-Prevoyance
65 Maxim Iglinski (Kaz) Domina Vacanze
66 Stefano Zanini (Ita) Quick.Step
67 Alejandro Valverde (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
68 Santiago Botero (Col) Phonak Hearing Systems
69 Wim Vansevenant (Bel) Davitamon-Lotto
70 Kim Kirchen (Lux) Fassa Bortolo
71 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile Team
72 Franco Pellizotti (Fra) Liquigas-Bianchi
73 Patrik Sinkewitz (Ger) Quick.Step
74 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
75 Marcus Ljungqvist (Swe) Liquigas-Bianchi
76 Giovanni Lombardi (Ita) Team CSC
77 Carlos Da Cruz (Fra) Française Des Jeux
78 Ivan Basso (Ita) Team CSC
79 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas-Bianchi
80 Ludovic Turpin (Fra) Ag2r-Prevoyance
81 Dario Cioni (Ita) Liquigas-Bianchi
82 Yaroslav Popovych (Ukr) Discovery Channel
83 Servais Knaven (Ned) Quick.Step
84 Oscar Sevilla (Spa) T-Mobile Team
85 Francisco Mancebo (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
86 José Luis Arrieta (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
87 Lance Armstrong (USA) Discovery Channel
88 Patrice Halgand (Fra) Credit Agricole
89 George Hincapie (USA) Discovery Channel
90 Michael Rogers (Aus) Quick.Step
91 Massimo Giunti (Ita) Fassa Bortolo
92 Eddy Mazzoleni (Ita) Lampre-Caffita
93 Axel Merckx (Bel) Davitamon-Lotto
94 Fabian Cancellara (Swi) Fassa Bortolo
95 Roberto Heras (Spa) Liberty Seguros-Würth
96 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi
97 Christophe Mengin (Fra) Française Des Jeux
98 Manuel Beltran (Spa) Discovery Channel
99 Gerben Löwik (Ned) Rabobank
100 Luke Roberts (Aus) Team CSC
101 Christophe Moreau (Fra) Credit Agricole
102 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone
103 Jose Azevedo (Por) Discovery Channel
104 Carlos Sastre (Spa) Team CSC
105 Volodimir Gustov (Ukr) Fassa Bortolo
106 Paolo Savoldelli (Ita) Discovery Channel
107 Egoi Martinez (Spa) Euskaltel-Euskadi
108 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
109 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux
110 Wilfried Cretskens (Bel) Quick.Step
111 Jose Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel
112 Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Caffita
113 Alberto Contador (Spa) Liberty Seguros-Würth
114 Cédric Vasseur (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone
115 Igor Gonzalez de Galdeano (Spa) Liberty Seguros-Würth
116 Lorenzo Bernucci (Ita) Fassa Bortolo
117 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
118 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner
119 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner
120 Benjamin Noval (Spa) Discovery Channel
121 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel
122 Nicki Sörensen (Den) Team CSC
123 Marcos Serrano (Spa) Liberty Seguros-Würth
124 Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole
125 Luis León Sanchez (Spa) Liberty Seguros-Würth
126 Andrei Kashechkin (Kaz) Credit Agricole
127 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom
128 Pieter Weening (Ned) Rabobank
129 Mauro Facci (Ita) Fassa Bortolo
130 Thierry Marichal (Bel) Cofidis, Le Credit Par Telephone
131 Floyd Landis (USA) Phonak Hearing Systems
132 Jörg Jaksche (Ger) Liberty Seguros-Würth
133 Juan Manuel Garate (Spa) Saunier Duval-Prodir
134 Michael Rich (Ger) Gerolsteiner
135 Nicolas Fritsch (Fra) Saunier Duval-Prodir
136 Frédéric Bessy (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone
137 David Herrero (Spa) Euskaltel-Euskadi
138 Walter Bénéteau (Fra) Bouygues Telecom
139 Stéphane Augé (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone
140 Iker Camano (Spa) Euskaltel-Euskadi
141 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom
142 Simon Gerrans (Aus) Ag2r-Prevoyance
143 Michael Boogerd (Ned) Rabobank
144 Xabier Zandio (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
145 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
146 Alessandro Bertolini (Ita) Domina Vacanze
147 Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team
148 Iban Mayo (Spa) Euskaltel-Euskadi
149 Sergei Gonchar (Ukr) Domina Vacanze
150 Alessandro Vanotti (Ita) Domina Vacanze
151 Francis Mourey (Fra) Française Des Jeux
152 Denis Menchov (Rus) Rabobank
153 Andrei Grivko (Ukr) Domina Vacanze
154 Daniele Nardello (Ita) T-Mobile Team
155 Tobias Steinhauser (Ger) T-Mobile Team
156 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team
157 Nicolas Portal (Fra) Ag2r-Prevoyance
158 David Canada (Spa) Saunier Duval-Prodir
159 Joseba Beloki (Spa) Liberty Seguros-Würth
160 Jose Angel Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir
161 Marc Wauters (Bel) Rabobank
162 Erik Dekker (Ned) Rabobank
163 Vladimir Karpets (Rus) Illes Balears-Caisse d’Epargne
164 David Arroyo (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
165 Claudio Corioni (Ita) Fassa Bortolo
166 Stéphane Goubert (Fra) Ag2r-Prevoyance
167 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems
168 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r-Prevoyance
169 David Moncoutié (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone
170 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre-Caffita
171 Inigo Landaluze (Spa) Euskaltel-Euskadi
172 Jose Vicente García Acosta (Spa) Illes Balears-Caisse d’Epargne
173 Pierrick Fédrigo (Fra) Bouygues Telecom
174 Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner
175 Michael Rasmussen (Den) Rabobank
176 Kevin Hulsmans (Bel) Quick.Step
177 Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems
178 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner
179 Iker Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi
180 Daniele Righi (Ita) Lampre-Caffita
181 Johan Vansummeren (Bel) Davitamon-Lotto
182 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom
183 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir
184 Sébastien Joly (Fra) Credit Agricole
185 Rubens Bertogliati (Swi) Saunier Duval-Prodir
186 Robbie McEwen (Aus) Davitamon-Lotto
187 Sébastien Hinault (Fra) Credit Agricole 0.20
188 Michael Albasini (Swi) Liquigas-Bianchi 0.24
189 Constantino Zaballa (Spa) Saunier Duval-Prodir 1.38


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>