Ašský pohár 2007, jak dopadl?

Ašský triatlon 2007. Foto: AK Sokolov

Michal Havlíček
Ašský triatlon

Desátý ročník Ašského poháru byl opět velkou výzvou pro sportovce, kteří se nespecializují jen na jednu disciplínu. Zařazeno do něj bylo devět závodů: čtyři běhy, dva MTB závody, dva triatlony a jeden „hybrid“ (běh – MTB). Tyto závody nejsou extrémní akce, a tak je může absolvovat téměř každý. Vyhrát však může jen jeden. V roce 2007 to byl v mužích Karel Kolman a v ženách Klára Sauerová, která získala nejvíce bodů ze všech. Více informaci o poháru a o aktuální verzi pro rok 2008 je na webu LK Jasan Aš.

Zařazené závody

• Ašský bláteník – 6. ročník (MTB XC kritérium)
  • Lumpův memoriál – 13. ročník (běh, cross)
  • Bóžovo kvadridecenniální anniversarium – 10. ročník (běh + MTB do vrchu)
  • Ašský triatlon – 15. ročník (triatlon)
  • Ašský X-triatlon – 5. ročník (off-road triatlon)
  • Antal bike – 4. ročník (MTB XC)
  • Krásenská hodinovka – 4. ročník (běh, dráha)
  • Horský půlmaraton – 10. ročník (běh, silnice)
  • Běh podél Halštrova – 26. ročník (běh, kros, FINÁLE)

Výškový profil Horského půlmaratonu
Výškový profil Horského půlmaratonu. Zdroj: LK Jasan Aš.

Honza Sokol

Bodování by mělo vést zájemce o pohárové bodování k co největší univerzálnosti. Systém přidělování bodů je totiž nastaven tak, aby se o přední umístění nemohli ucházet pouze specialisté na jednu disciplínu. Do celkového pořadí bude započítáno šest nejlepších výsledků. Z těchto šesti výsledků musí být minimálně dva závody v běhu a tři závody z ostatních akcí (tzn. 2x kolo + 1x triatlon nebo 1x kolo + 2x triatlon), šestý výsledek bude započítán ten nejlepší zbývající.