Dny silniční cyklistiky opět v Mariánských Lázních

Po roce odmlky se do Mariánských Lázní vrací již druhý ročník Dnů silniční cyklistiky. Po loňském úspěchu této akce si pro nás organizátoři na letošek připravili ještě větší a kvalitnější dávku závodění. Výběrem závodů se snažili vyjít vstříc opravdu všem zájemcům o tento sport. A co Mariánské Lázně tedy čeká?

Láďa Fabišovský v červenobílém, vítěz loňského klasického závodu
Láďa Fabišovský v červenobílém, vítěz loňského klasického závodu

Balík po startu (v čele Milan Šplíchal)
Balík po startu (v čele Milan Šplíchal)

V sobotu 25. 7. se odehrají rovnou dva závody. V 10.00 odstartuje hromadný závod do vrchu. Start bude v parku nad CUP Vitalem a cíl na nejvyšším bodě stoupání před obcí Kladská. Závodníky tedy čeká 5 kilometrů převážně do kopce. Tohoto závodu se může zúčastnit úplně každý na jakémkoliv kole v dobrém technickém stavu. Jen je nutné míti přilbu a být opatrný, protože silnice nebude uzavřená.

Jiří Ježek a Martin Kubík
Slavný závodník Jiří Ježek a mladík Martin Kubík

Druhým sobotním závodem, a zároveň závodem nejprestižnějším, bude silniční kritérium v centru města. Startovní výstřel zazní v 15.00. Oproti loňskému roku bude letos závod zařazen do GIANT-ligy, což je jediná česká liga zaměřená pouze na kritéria. Ve startovní soupisce se objevují skutečné české hvězdy. Uvidíme však, kdo se odváží na velice těžkou trať. Odstartováno bude u hotelu Excelsior, na kruhovém objezdu se odbočí vpravo do Masarykovy ulice a na křižovatce u Policie ČR se opět odbočí ostře vpravo na Hlavní třídu. Závodníci se musí vypořádat se čtyřiceti pěti okruhy. Mezi startujícími nebude chybět cyklistická AC Sparta Praha, Dukla Praha, PSK Whirpool a řada dalších profesionálů. Lze tedy očekávat velice rychlý, dramatický a bohužel i dost nebezpečný závod. Vzhledem k obtížnosti tohoto závodu se ho smí zúčastnit pouze zkušení závodníci, což bude nutno prokázat například platnou licencí alespoň S.A.C.

Franta Klingora konverzuje se slávistkou (vlevo)
Franta Klingora konverzuje se slávistkou (vlevo)

Poslední závod bude odstartován v neděli 26. 7. v 10.00. Bude se jednat o klasický silniční závod s hromadným startem (fotky z roku 2008). Závod spadá do soutěže Šumavská unie amatérský cyklistů. I tohoto závodu se může zúčastnit každý, ale musí počítat s náročnými šedesáti dvěma kilometry v kopcovitém terénu.

Všechny závody zorganizoval za podpory města Mariánské Lázně, jmenovitě 1. místostarosty Jiřího Chvala, cyklistický klub CK Sportblažek.cz, který se také představí v všech závodech.

Na Kladskou vede dlouhá cesta... své o tom ví i Tibor Csipka
Na Kladskou vede dlouhá cesta... své o tom ví i Tibor Csipka

Přijďte tedy podpořit jak místní cyklisty, tak zkušené profesionály, nebo si přijďte sami zazávodit. Při Mariánskolázeňských dnech silniční cyklistiky si vybere opravdu každý.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>