Kritérium ve Staré Chodovské, první závod Gira Chodov 2013

Úvodní závod Gira Chodov máme za sebou, a tak si můžeme vydechnout. Přiznám se, že jsem několik nocí nespal v obavách, aby to dobře dopadlo a nedošlo k nějakému pádu či vběhnutí psa nebo jiného domácího zvířete pod kola závodníků. Přece jen trať kriteria byla místy úzká, někde vyčnívaly poklopy kanálů a hlavně, jelo se mezi ploty domků místních obyvatel. Musím říci, že závodníci, i ti nejmenší, se s náročností tratě vypořádali velmi dobře, a tak zdravotnice neměla žádnou práci a mohla spokojeně popíjet kafíčko v restauraci U Sotonů, kde jsme měli perfektní zázemí.

020

Počasí nebylo nejhorší, ale chladno až takové, že i Sweepáci z Chomutova raději přijeli autem, i když předem avizovali příjezd na kolech.

Na start kriteria se pak postavilo celkem 29 cyklistů a 2 cyklistky. Vzhledem k počtu závodníků bylo rozhodnuto, že se uskuteční tři starty. První se na trať vydali nejmladší účastníci a dvě dívky a o pořadí se rozhodlo až ve spurtu, kde byl Marcel Červenka o galusku na čáře dříve než druhý Tomáš Chvostek. Za nimi se pak odehrál boj o třetí místo mezi Kájou Macánem a Markem Liškou, který nakonec na sebe strhl Kája. V dalším závodě jeli společně kadeti a nejstarší muži. Veterány ovládli závodníci Sweepu, kterým sekundoval Jirka Čechman a kadet Jaroslav Vojíř.

bajker

Vyvrcholením kriteria byl start zbylých kategorií mužů, kde Ondra Pávek nedal nikomu šanci a po pár okruzích již kroužil s náskokem před ostatními.
Jsme rádi, že vše dobře dopadlo, účastníků mohlo být víc, ale pro pořádání příštího ročníku kriteria ve Staré Chodovské jsme získali nové poznatky, jak závod vylepšit a přitáhnout ty cyklisty, kteří ještě letos a účastí váhali.

ondra

Většina účastníků si trať i její zajištění pořadateli pochvalovala a vyslovovala obdiv nad tím, že město Chodov a speciálně starosta města dokáže pro takovou akci uzavřít část obce, i když její prosazení stálo nemalé úsilí i funkcionáře TJ Plamen Chodov. Všem, i obyvatelům St. Chodovské za pochopení a ohleduplnost patří naše poděkování.

Foto v článku: M. Meruna

Výsledky (XLS)
Fotky od Míry Meruny
Fotky od CZervajse


One thought on “Kritérium ve Staré Chodovské, první závod Gira Chodov 2013”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>