Pozvánka na Jarní Bahno 2010

Vážení přátelé cyklistiky,

spolek karlovarských cyklistů A.M.bike no limits pro vás v letošním roce již podeváté připravil tradiční seriál XC závodů na úvod sezóny – Jarní Bahno 2010.

Seriál se skládá ze čtyř závodů – tři jsou organizovány jako klasické XC závody na cca 7 km dlouhých okruzích a posledním je MTB časovka na cca 17 km dlouhé trati.

Seriál začíná 20. března na okruhu u výletní restaurace Linhart, kde na vás čeká rychlá a dynamická trať bez větších nároků na techniku jízdy s nepříliš velkým převýšením, prostě přesně to pravé na začátek sezóny. Na trati je letos drobná změna, která eliminuje dlouhý a relativně nebezpečný sjezd na začátku okruhu.

Okruh druhého dílu série (Tři kříže) bude další sobotu určitě vyhovovat nejvíce těm jezdcům, kteří mají rádi rovnoměrné tempo a rytmus. Dlouhé rovinaté pasáže, dlouhé výjezdy a pochopitelně sem tam i nějaký ten sjezd, nikoliv technicky náročný, budou dobrou prověrkou sil před nadcházející sezónou.

Třetí závod u Letního kina, týden na to, je jiná káva – výrazně kopcovitá trať, technicky velice náročná, určitě ukáže každému účastníkovi jak na tom po zimě je. V roce 2009 se na části tohoto okruhu poprvé odehrálo Mistrovství ČR v cross-country a – soudě podle ohlasu závodníků i odborné veřejnosti – jde o jednu z nejlepších bajkovaček vůbec! S ohledem na pozitivní ohlasy závodníků v diskuzi se dá považovat za téměř jisté, že závodníky Bahna provedeme identickým okruhem.

Charakter trasy finální Časovky je situován do bezprostředního okolí Karlových Varů a je poznamenán především členitým terénem v kopci nad Bílou skálou v lokalitě mezi obcemi Čankov a Mezirolí. Trať se chystáme oproti loňskému roku mírně změnit (prodloužit a znáročnit) – to vše bude, samozřejmě, ku prospěchu věci.

Ve startovném je zahrnuto jednoduché občerstvení v prostoru startu a cíle (teplý čaj či grog, müsli tyčinka) a startovní číslo. Ti, kteří si sáhnou na bednu v jednotlivých kategoriích, dostanou diplom a všechny děti kategorie A pamětní list. Vyhlášení celkových výsledků se uskuteční po dojezdu časovky v restauraci v Sedleci, kde spočítáme výsledky a paní vrchní bude čepovat pivo zajisté výtečné kvality. Na první tři v každé kategorii celkově čeká diplom, trofej, potlesk plného sálu a nehynoucí sláva.

Tým pořadatelů z A.M.bike no limits se těší na setkání s vámi všemi po nepříjemné zimě. Věříme, že náš seriál bude tím pravým místem pro první test výkonnosti před nadcházející sezónou pro celou rodinu a především vhodnou příležitostí pro setkání přátel, které k sobě pojí společná záliba pohybu pomocí báječného vynálezu, zvaného kolo.

Přeji vám všem do nastávající sezóny mastný řetěz, ostré brzdy a pevné zdraví.

Daniel Danielčák – ředitel závodu


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>