Pražské schody 2014: České bikové hvězdy a zahraniční naděje

Prazske-schody-2013-web-76

Kompletní česká bikerská špička a vybraní zahraniční jezdci se utkají na 21. ročníku závodu horských kol Pražské schody – Velká cena České spořitelny. Závod se jede pod záštitou radního hlavního města Prahy Mgr. Lukáše Manharta.

Na startu dnes už tradiční pražské sportovní akce se v úterý 20. května objeví král cross country z Londýna 2012 a naše současná jednička Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing), vítěz nejtěžšího závodu dvojic Cape Epic 2014 a mistr Evropy v marathonu 2012 Kristián Hynek (Topeak-Ergon) i ještě donedávna úspěšný silničář a letos čerstvě stříbrný z bikerského závodu Cape Epic, František Raboň (Specialized Racing).

Zajímavé a velmi pestré obsazení má i zahraniční skupina závodníků: Zastupuje ji stájový kolega a druhý z vítězné dvojice letošní Cape Epic, Robert Mennen (Topeak-Ergon), dále skupina jezdců z teamu Giant Pro XC: Švýcar Fabian Giger – loni 8. ve Světovém poháru XC, několikanásobný mistr Švédska Emil Lindgren a účast potvrdil i mladičký závodník z Nizozemí Michiel Van Der Heiden – vítěz SP XC 2013 v kategorii U 23, zámořským reprezentantem bude Kanaďan Geoff Kabush (Scott 3Rox Racing).

Jaroslav Kulhavý, Tereza Huříková
Jaroslav Kulhavý, Tereza Huříková

Překvapit může ale kdokoliv další z padesátičlenného startovního pole, třeba z „domácí“ špičky Matouš Ulman a Pavel Boudný (Česká spořitelna-Specialized MTB).

„Pražské schody mají za sebou 20 let existence a dnes patří mezí nejvýznamnější sportovní podniky v Praze. Jsme rádi, že nám Praha s organizací velmi pomáhá. Pražské schody jsou také příležitost jak si připomenout památku spoluzakladatele akce Roberta Bakaláře. Od roku 2011 Pražské schody jezdíme jako jeho memoriál. Letos nás čeká velmi zajímavá složení startovního pole. Diváci se mohou těšit na napínavý průběh závodu, jehož trasa bude ‚okořeněna‘ atraktivními překážkami,“ těší se ředitel závodu Roman Čermák.

Hlavní závod se jezdí tradičně na hodinu plus jedno kolo, trasa vede uličkami Malé Strany a Hradčan. Start je v Nerudově ulici, cíl na Hradčanském náměstí. Během každého okruhu, který měří 1400 metrů, musí závodníci zdolat sjezd 128 zámeckých schodů i náročný výjezd na Jánský vršek. Trať zpestří na několika místech umělé dřevěné překážky.

Program Pražských schodů 2014

16:00 Slavnostní zahájení
16:30 Start závodu VIP osobností (3 okruhy)
17:00 Autogramiáda hvězd hlavního závodu
17:30 Vyhlášení závodu VIP osobností
17:45 Prezentace hvězd hlavního závodu
18:00 Start hlavního závodu (hodina + 1 kolo)
19:03 Předpokládaný dojezd vítěze
19:10 Vyhlášení vítězů hlavního závodu

PS 2014 hlavicka


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>