První chebské medaile rozdány

Mistrovství mládeže v Chebu

V Chebu se v úterý 28. července konal první závod Mistrovství České republiky na silnici mládeže – časovky jednotlivců. Na uzavřené trati z Pomezí nad Ohří do Chebu se na start postavila více než stovka nejlepších cyklistů naší republiky ve čtyřech kategoriích žáci, žákyně, kadeti a kadetky.

Karlovarský svaz cyklistiky společně se Sportovním centrem mládeže v Chebu připravili ve spolupráci s Policií ČR a díky ohleduplnosti občanů a řidičů výborné podmínky pro všechny účastníky. Náročná, přehledná trať v délce 12 a 24 km prověřila mladé cyklisty a ti nejlepší byli odměněni při vyhlášení na stupních vítězů, kdy nejrychlejší závodník a závodnice byli oblečeni do trikotu Mistra České republiky.

Logo SCM
Logo SCM

Nejúspěšnějšími závodníky naší oblasti byli žáci na 7. místě Martin Kubík z Chodova, na 8. místě Petr Fiala z Chebu, v kadetech obsadil Jiří Čechman z Ostrova pěkné 11. místo.

Ve čtvrtek 30. 7. pokračuje Mistrovství republiky závodem dvojic žáků, žákyň a kadetek na 24 km a kadeti se v družtvech (čtveřicích) vydají na náročných 48 km. Opět se pojede na uzavřené trati Pomezí n. O. – Cheb od 9 do 15 hodin.

Vyhlášení kategorie kadetek
Vojtěch Nipl SCM Louny před otočkou do druhého kola

Mistrovství republiky vyvrcholí sobotním závodem jednotlivců s hromadným startem 1. 8. Start a cíl je v Hrozňatově. Pojede se na okruhu (mapa) Šlapany po nové cyklostezce směrem k Hájům, zde na křižovatce (na kopci) se odbočí vlevo zpět na Šlapany.

Pořadatel a účastníci závodu děkují všem obyvatelům Chebu a řidičům za ohleduplnost.

Výsledky časovka jednotlivců 28. 7. 2009 Cheb

Žáci průměrná rychlost vítěze 43,38 km/h (omezené převody 52×18) – trať 12 km

1. SEKANINA Adam MORAVECCZECH MTB TEAM 16:35,87
2. POKORNÝ Karel JOHNSON CONTROLAŠ ML.BOLESLAV 17:06,86
3. RAJCHART Jan AUTHOR TEAM STUPNO 17:16,46

žákyně průměrná rychlost vítězky 39,30 km/h (omezené převody 52×18) – trať 12 km

3. SKÁLA Jakub CYKLOTEAM BUDVAR TÁBOR 32:06,16

kadetky průměrná rychlost vítězky 40,22 km/h (omezené převody 52×16) – trať 12 km