Stručně ze silničních žní v Mariánkách 2009

Cyklistický klub Sport Blažek ve spolupráci s Mariánskými Lázněmi připravil pro cyklistickou veřejnost tři silniční závody. Hromadný závod do vrchu na Kladskou a kritérium v centru města se jely v sobotu, klasický silniční závod byl na programu v nedělní „etapě“. Zde jsou výsledky a fotky.

Kritérium v centru města se dešti nevyhnulo
Kritérium v centru města se dešti nevyhnulo

Ranní probuzení v podobě 5 km úprku z Mariánek na Kladskou v kategorii do 40 let nejlépe zvládl Vašek Hlaváč, který udolal všechny členy Team Cube (Radek Krummer, Ondra Stránský a Milan Šplíchal). To se ve spurtu o druhé místo povedlo i Jiřímu Čechmanovi, který Milanu Šplíchalovi nechal bronz. V kategorii nad 40 let se pro medaili natahovali hlavně tři závodníci. Nejrychlejší byl Petr Svoboda z Prahy, za ním přijel Míra Rašl, který Tomáši Viktorinovi nechal bronzovou medaili.

Video: Kriťas pod 40 let, zmáčkněte si HQ.

Odpolední kritérium se jelo opět ve dvou závodech. Oba výborně moderoval Jan Kotal (a zde je jeho článek na stránkách Giant ligy). V kategorii mladších se ukázalo několik rudých dresů Sparty s největší hvězdou Richardem Faltusem, oranžovo-černý Vašek Hlaváč, Team Cube v čele s Radkem Krummerem, růžovo-šedý Kamil Ausbuher a Michal Kesl. Richard Faltus všem brzy ujel. Za ním se utvořila dynamická akční skupinka, kde se bojovalo o body ve spurtech, v nichž byla znát převaha sparťanů.

Aby těch individuálních supervýkonů nebylo málo, i ve starších ujel jeden jezdec, a to František Raboň, otec slavného Fandy, který momentálně jezdí v Pro Tour za tým Columbia HTC. Za ním o body bojovala skupinka tří, Petr Volánek, Petr Svoboda a Kamil Koprnický. Tak jako v prvním závodě, i zde se časem spustil déšť, který někomu v cestě zab ody pomohl (Radek Krummer), někomu ne (Petr Volánek). Pak se valila velká skupina, kde byli aktivní např. Roman Brada, Jiří Blažek či Vít Hanuš. Mezi ženami zvítězila Dana Fialová., která ujela své kolegyni z týmu Evě Potočné i Tereze Jansové.

Video: Kriťas nad 40 let, zmáčkněte si HQ.

Již v sobotu mě zaujalo, že snad všichni vítězové byli a jsou ze stáje organizátora Jiřího Blažka. Tím nenaznačuji nějaké zákulisní čachry. Zde platí okřídlená úsměvná poznámka „to bude nějaký lepší tým“ :-).

Zde jsou fotky z kritéria.

Početná druhá skupina na Kladské
Početná druhá skupina na Kladské

A v neděli přišel podle mě zlatý hřeb programu, hromadný závod. Stručně k průběhu jezdců do 40 let. Rychle se jelo už ke golfu, pak se jelo volně až zhruba 2 km před Knyžvart, kde se najendou s náskokem před pelotonem objevili velice aktivní Milan Šplíchal a Míra Zakuťanský. Líný peloton nechal Radovana Fišera vyjet před balík, z něhož se odpoutal Jiří Folvarčík a s Fišim se vydal za dvěma vedoucími jezdci. V Kynžvartu se přes ně přehnali Vašek Hlaváč, sparťan (asi) Zdeněk Uher a Radek Krummer. Vypětím sil si tito jezdci dojeli ujetou dvojku a bzry na to je všechny sjel balík… U zámku Kynžvart začíná vše nanovo. V kopci ujede Míra Zakuťanský, Vašek Hlaváč a hoch ze Sparty. Za nimi se s odstupem zformuje skupina např. s Jirkou Reehem, celým Team Cube a Fišim. Míra v cíli spletl odbočku, a tak nenarušil souboj zbylých dvou jezdců, vyhrál Uher. V druhé skupině spurt vyhrál Rado Van Fišer.

Ve starších ujelo zhruba 7 jezdců, z nichž vyhrál (jestli se nepletu) Fr. Raboň st., druhý byl Míra Rajšl, třetí ? a čtvrtý Tomáš Viktorin.

Foto a video: Radovan a Alice Fišerovi


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>