Pohár Bikeri.cz – buď, anebo

Vzhledem k vytíženosti hlásím všem, že hledám dobrovolníka na administrativu spojenou s vedením pořadí v Poháru. Po každém závodě je třeba každému účastníkovi v tabulce připsat body dle jeho umístění. Pokud se nikdo nepřihlásí do dvou týdnů, Pohár bude vyhlášen až se začátkem letních prázdnin. Ideální je tato činnost pro nějakého mladíka, mladici či několik mladíků a mladic.


Pohár Bikeri.cz 2008

Nevyplněný diplom pro Ašské bikery

Diplom 2007

Vážení bajkeři, Pohár Bikeri.cz přežil první rok a pokusí přežít i druhý rok své existence. Letos v něm bude více závodů (kolem 20, stav není definitivní) a možná bude soutěž pro tandemy. Z prvních tréninků mám tu zkušenost, že v kategorii kadetů a juniorů bude letos více nabito, takže mladíci a mladice (z Aše) nebudou mít na růžích ustláno. Své přihlášky můžete posílat do pátého dubna. Zajímají-li vás detaily, čtěte dále.

Myšlenka v pozadí

O co jde… abychom mohli nějak porovnat jednotlivé bajkové týmy, abychom se mohli porovnávat my sami napříč kategoriemi, proto je tu týmová soutěž Pohár Bikeri.cz. Podle své strategie si vyberete 3-5 členů ze svého týmu a pak spolu sbíráte body (dle pravidel Chebského poháru) v závodech. Dejme tomu, že jich v závodě získáte jako tým 25, 16, 8, 14 a 20. Z těchto pěti výsledků vybereme tři bodově nejcennější, sečteme, vydělíme třemi (zprůměrujeme na jednoho závodníka) a výsledek vám přičteme na účet. Konkrétně v tomto případě je to (25+20+16)/3 rovná se přibližně dvacet (díky za připomínku opět Milošovi). Nejlepší je, když máte v týmu lidi, kteří se pravidelně umisťují co nejlépe. Pokračování článku


Výsledky Poháru Bikeri.cz

Alice KommováMáme za sebou první ročník dvanáctidílného bajkového Poháru Bikeri.cz. Jak je vidět, pořádání si na starost vzal tento sportovní server. Pod slovem pořádání si představte otravnou práci s přepisováním bodů z výsledků závodů do tabulky, nahánění účastníků před začátkem sezóny a psaní takovýchto článků. Tento pohár byl jakýmsi Pohárem konstruktérů F1. Před začátkem sezóny se přihlašovali trojice až pětice lidí z týmů a ti pak na závodech sbírali body. Při výběru závodníků bylo třeba zvážit hlavně to, jestli jde o stabilně se umisťujícího závodníka. Kupříkladu TRI Cheb měl v týmu hvězdu jarní přípravy, která ale nezískala ani jeden bod. Proč? Úrazy, nemoci atp. během sezóny. Podobně s dalšími jezdci. Klíčové bylo také zvážit, jestli jezdec patří do nabité kategorie. Když jezdíte v kategorii, kde závod tři čtyři lidé, body přibývají jedna radost.

Výsledky

Připraveno ke stažení: výsledky (excel). Předkládám je k připomínkování – pokud najdete chybku, ozvěte se (zejména lidé ze TRI Cheb; rfiser@gmail.com). Na 99,5% jsou toto ale konečné výsledky.

  1. Ašští bajkeři (Alice Kommová, Tomáš Soukup, Martin Bořil, Jindřich Tůma a Žaneta Kolmschlagová) – 250 bodů
  2. Cykloteam Ostrov (Tomáš Strnad, Milan Šplíchal, Paval Mrázek, Miloš Dvořák a Jan Mádl) – 201 bodů
  3. TRI Cheb (Martina Kabilová, Pavel Santo, Tonda Valeška, Pavel Chren a Petr Grobheiser) – 197 bodů
  4. Team Bike Březová (Miroslav Brill, Lukáš Kopecký, Jan Jiříček, Pavel Kodl ml. a Radovan Fišer) – 190 bodů
  5. ZS-COXYS-DOMO (Václav Větrovec, Jiří Podhajský, Ondřej Vávra, Jan Šimeček a Kateřina Krejsová) – 139 bodů
  6. Autosklo Kufner (Martin Hanuš, Stanislav Cabal, Tomáš Kubát ml., Tomáš Kubát st. a Viktor Rybáček) – 94 bodů

Pokračování článku