Red Bull Dolomitenmann 2007

LogoSlavného štafetového závodu se letos zúčastnil i Jindra Volný (Xstream Racing Team; foto z časovky do Kozích vrchů). V tomto článku si můžete přečíst tiskvou zprávu o závodě od Martina Kráčalíka.

V sobotu se v rakouském Lienzu uskutečnil jubilejní 20. ročník jednoho z největších štafetových závodů na světě – Red Bull Dolomitenmann. Na start se postavilo celkem 12 čtyřčlenných týmů, složených z bězce do vrchu, paraglidisty, kajakáře a jezdce na horském kole. Česká štafeta byla kousek od vítězství v extrémním závodě. Tým pod hlavičkou Škody Auto nakonec vybojoval druhé místo.

Logo

DolákSobotní závod excelentně rozběhl lyžařský reprezentant Jiří Magál, který měl stejně jako loni nejlepší čas ze všech 120 běžců. Dvanáctikilometrovou horskou trať s převýšením hrůzných 1700 metrů zvládl za 1 hodinu 26 minut 24 sekund. I v kajaku byla tato štafeta díky Kamilu Mrůzkovi nejlepší, v cyklistické části však Kristián Hynek pár minut ztratil na své 28 km trase s celkovým převýšením 1300 m. Paragliding museli pořadatelé kvůli stále silnému větru zrušit. Pilot týmu Jan Škrabálek, který se letos poprvé zúčastnil nejtežšího Adventure Race pro piloty – Red Bull X-Alps – mohl o to více své kolegy povzbuzovat. A to dokonce i po předběžně přesunutém startovním místě z výškové kóty 2441 m. n. m. a druhou stranu lienzerského údolí, do míst, kde za optimálních povětrnostních podmínek probíhá druhý start paraglidingu. Ještě dva dny před startem totiž pokryla vrcholky místních skalnatých vrcholů až 30 cm vrstva sněhové pokrývky a stále sílící a nárazový.

Pokračování článku