V deseti okolo Bodamského jezera

Začátkem září se jako každým rokem pořádal silniční závod/vyjížďka Bodensee Radmaraton, Okolo Bodamského jezera, kdy projedete Německem, Rakouskem a Švýcarskem. Lze si vybrat ze tří různě dlouhých tratí. Za kažkou z tratí jste oceněni patričnou medailí, pokud zaplatíte startovné. Zlatá medaile 220 km, stříbrná 150 km a bronzová ani nevím kolik, ale bude to málo.

Cykloteam Ostrov a Bodensee-Radmarathon 2012

Letos nás z Cykloteamu Ostrov vyrazila desetičlenná sestava, takže byla plně obsazená 3 auta. I díky tomu jsme vyráželi už v pátek časně ráno, abychom si užili tamějšího prostředí přístavu Lindau, který je pár minut cesty autem z našeho kempu. Tradiční večerní lov na turecký kebab byl jednou z akcí, na níž se kluci těšili. Počasí jsme měli již jako každý rok objednané, takže sluníčko a teplota okolo 24°C byla naprosto ideální. Co se tratí týče, 220 km jeli pouze Jirka Čechman a Vojta Kočí. Ostatní jeli trať kratší 150 km, přesto, že někteří by těch 220km ujeli také.

Sobotní vyjížďku jsme si mám pocit všichni užili, když nepočítám drobnou kolizi Poldy, kterou zavinila ignorance jedné přecházejíci babičky a dědečka. Naštěstí se nic nepřihodilo a pokračovali jsme dál. Projížděli jsme městy s výhledem na jezero, cyklostezkami okolo krásně upravených políček s úrodou. Parádní atrakcí je přejezd jezera trajektem a občerstvovací stanice, kde se pečou steaky. Akce se účastní doslova tisíce cyklistů, vidíte spoustu nádherných a luxusních kol.

Všichni jsme podali velmi dobrý výkon, dokonce na některých nebyla únava vůbec poznat. Zasloužená odměna byla v podobě extra stolu pro nás 10 v místní restauraci, kde si každý dal velkou pizzu.

V neděli ráno jsme se rozdělili a posádka každého auta si jela po svém. Míla i Jirka měli v plánu výlet – výšlap na horu Nebelhorn. Já s Poldama jsme jeli s jednou drobnější zastávkou po cestě domů. Jako každý rok jsem se snažil nafotit kde co, vezl jsem kvůli tomu celou trasu fotobatoh. Některé fotky jsou povedené, na některé nezbyl čas, nicméně v galerii jich je požehnaně. Navíc Míla měl s sebou jako vždy připravenou kameru, takže si myslím, že se máte na co dívat.

Fotky zde


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>