Úspěchy Chodova a Ostrova na dráze 2017

Mistry dráhové cyklistiky 2017 si můžete prohlédnout v přehledu na webu ČSC. Patří mezi ně na medailových pozicích:

• Martin Čechman a Jiří Luxík (ASO Dukla Brno, původně Cykloteam Ostrov)
  • Marek Liška a Sára Peterková (Cykloteam Ostrov)
  • David Vitner a Karel Macán (Plamen Chodov)

Pravidelné zprávy o dění na dráze najdete na stránkch Cykloteamu Ostrov.

(Případně mě informujte na web@bikeri.cz).

Připomínáme, že ve středu 23. 11. od 20:15 můžete sledovat na ČT Sport přímý přenos ČEZ Krále cyklistiky. Více informací zde. O ocenění bude "bojovat" například Martin Čechman, mistr Evropy a odchovanec z Ostrova.
22. 11. 2016     0

ČEZ Král cyklistiky 2016: Martin Čechman bude bojovat o umístění

cez-kral-cyklostiky-2016

Dne 23. 11. 2016 ve 20:15 hod. můžete na ČT Sport (program) sledovat přímý přenos ze slavnostního vyhlášení s výmluvným názvem ČEZ Král cyklistiky 2016.

Mezi nominovanými je pro disciplínu Dráha i Martin Čechman, donedávna závodník Cykloteamu Ostrov. Jeho výsledky – 2. místo Mistrovství světa, 2x mistr Evropy, vedoucí závodník žebříčku Světového poháru ve sprintu a keirinu – dávají tušit, že by mohlo cinknout… Letos Martin ustanovil dva nové juniorské české rekordy v 1 km pevný start a 200 m letmo na betonové dráze. Také vytvořil nový absolutní rekord motolské dráhy na 200 m letmo.

Neváhejte se proto podívat na přímý přenos a Martinovi zafandit.

Martin Čechman - mistr Evropy. Zdroj: Cykloteam Ostrov
Martin Čechman – mistr Evropy. Zdroj: Cykloteam Ostrov

Mistrovství ČR žáků a kadetů 2016 – silniční cyklistika

Na konci července proběhlo Mistrovství ČR v silniční cyklistice pro kategorie žáci a kadeti. Karlovarský kraj reprezentovali pouze závodníci z TJ Plamen Chodov a Cykloteamu Ostrov. Kvalitní výsledky se očekávaly zejména od Káji Macána z TJ Plamen Chodov, který měl v závodech Českého poháru nejlepší výsledky, a dále pak od Marka Lišky z Cykloteamu Ostrov.

Marek Liška, Karel Macán
V druhé řadě Marek Liška (cykloteam Ostrov), Karel Macán (TJ Plamen Chodov)

Dne 28. 7. 2016 se v Sedlčanech u Příbrami jela devítikilometrová časovka, na jejíž start se za žáky postavilo 33 závodníků a v kadetech se na trať vydalo 72 závodníků. Ve velmi teplém počasí si s ne zrovna rovinatou tratí nejlépe poradil Marek Liška, který skončil na 9. místě. Kájovi mistrovská časovka bohužel vůbec nesedla. Ostatní závodníci, v kategorii kadetů, zajeli svůj standard:

Kompletní celkové výsledky

31. 7. 2016 v Kamíku nad Vltavou proběhl hromadný silniční závod. Žáci jeli 50 km ve čtyřech okruzích a kadeti 75km v šesti okruzích. V průběhu závodu žáku se přes Kamík prohnala pěkná bouřka a žáci tak dojížděli ve vydatném lijáku. Kája s Markem se v průběhu závodu drželi na čele v 10-ti členné skupině. Díky dešti přišel Kája v posledním sjezdu o kontaktní čočku, ztratil kontakt s čelní skupinou a přišel o možnost bojovat o kvalitnější umístění. Tak alespoň Markovi se podařilo v závěrečném spurtu vybojovat třetí místo.

Hromadný závod byl ovlivněn masivním lijákem. Marek Liška si dojel pro třetí místo.

Do startu kadetů se bouřka přehnala, ale mokrá silnice způsobila mnoho pádů a zranění. Pád ukončil závod i Davidovi.

Novinky v Cykloteam Ostrov 2016: David Zadák do Vimperku

Během roku 2015 jsme pravidelně četli o úspěších závodníků Cykloteamu Ostrov, zejména Davida Zadáka a Martina Čechmana. Na stránkách oddílu je nyní k dispoziic shrnutí – Martin, David. Martin od roku 2015 závodí za Duklu Brno. David od roku 2016 rovněž opouští ostrovské hvozdy, neboť přestupuje do Vimperka, kde již od září navštěvuje Gymnázium a bude startovat za „Česká spořitelna Specialized Junior MTB team“.

V mladších kategriích je záhodno zmínit úspěch v rodině Luxíků. Před Vánoci, 18. prosince, se jela Velká cena Prahy v Motole ve vylučovačce. Jiří Luxík ji vyhrál. Následně 19. a 20. prosince se konalo MČR v dráhové cyklistice v omniu. Jiří umístění zopakoval a se stal mistrem republiky.

Jiří Luxík. Foto: Cykloteam Ostrov

Famózní sezóna 2015 Davida Zadáka z cykloteamu Ostrov

11811284_1009210545764279_2130428896105495151_n

Dvojnásobným Mistrem ČR a nejlepším kadetem v ČR pro rok 2015 je David Zadák z Cykloteamu Ostrov. David svými výsledky dokazuje, jak se říká, že „cyklistika je jenom jedna“.

11760332_860666127348100_412376086230932148_n

Letošní první závod ČP MTB XCO Teplice (18. 4. 2015)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tuto sobotu byl v Teplicích zahájen seriál závodů Českého poháru horských kol. Na trať se za chladného a větrného počasí, ale bez deště, postavilo 56 kadetů z ČR, Slovenska a Německa. David Zadák, závodník Cykloteamu Ostrov, jako nejlepší loňský prvoročák se řadil na start jako první se startovním č. 601, a tak všechny velké týmy očekávaly, jak to se zástupcem malého západočeského týmu dopadne. David dobře odstartoval a dokázal všem svojí dobrou formu a to, že patří stále ke špičce v ČR na horských kolech. Porazil jej pouze Slovák Matůš Štoček a třetí byl Jan Gavenda.

Doplnění (RF):

Dodejme, že Hana Ježková dojela v ženách 10. za 8. Terezou Huříkovou, Tereza Hošmanová v juniorkách 11., Anežka Nováková jako kadetka 7., Kadel Polák v kategorii žákyně II. patnáctý. Kadeti Tomáš Pavlík 36. (Cykloteam Ostrov) a Tomáš Chvostek 46. (TBB). Veteráni Pavel Kodl a Míra Brill si vyjeli v kategorii Expert 13., resp. 14. místo, a Jirka Svoboda 11.

V deseti okolo Bodamského jezera

Začátkem září se jako každým rokem pořádal silniční závod/vyjížďka Bodensee Radmaraton, Okolo Bodamského jezera, kdy projedete Německem, Rakouskem a Švýcarskem. Lze si vybrat ze tří různě dlouhých tratí. Za kažkou z tratí jste oceněni patričnou medailí, pokud zaplatíte startovné. Zlatá medaile 220 km, stříbrná 150 km a bronzová ani nevím kolik, ale bude to málo.

Cykloteam Ostrov a Bodensee-Radmarathon 2012

Letos nás z Cykloteamu Ostrov vyrazila desetičlenná sestava, takže byla plně obsazená 3 auta. I díky tomu jsme vyráželi už v pátek časně ráno, abychom si užili tamějšího prostředí přístavu Lindau, který je pár minut cesty autem z našeho kempu. Tradiční večerní lov na turecký kebab byl jednou z akcí, na níž se kluci těšili. Počasí jsme měli již jako každý rok objednané, takže sluníčko a teplota okolo 24°C byla naprosto ideální. Co se tratí týče, 220 km jeli pouze Jirka Čechman a Vojta Kočí. Ostatní jeli trať kratší 150 km, přesto, že někteří by těch 220km ujeli také.

Sobotní vyjížďku jsme si mám pocit všichni užili, když nepočítám drobnou kolizi Poldy, kterou zavinila ignorance jedné přecházejíci babičky a dědečka. Naštěstí se nic nepřihodilo a pokračovali jsme dál. Projížděli jsme městy s výhledem na jezero, cyklostezkami okolo krásně upravených políček s úrodou. Parádní atrakcí je přejezd jezera trajektem a občerstvovací stanice, kde se pečou steaky. Akce se účastní doslova tisíce cyklistů, vidíte spoustu nádherných a luxusních kol.

Všichni jsme podali velmi dobrý výkon, dokonce na některých nebyla únava vůbec poznat. Zasloužená odměna byla v podobě extra stolu pro nás 10 v místní restauraci, kde si každý dal velkou pizzu.

V neděli ráno jsme se rozdělili a posádka každého auta si jela po svém. Míla i Jirka měli v plánu výlet – výšlap na horu Nebelhorn. Já s Poldama jsme jeli s jednou drobnější zastávkou po cestě domů. Jako každý rok jsem se snažil nafotit kde co, vezl jsem kvůli tomu celou trasu fotobatoh. Některé fotky jsou povedené, na některé nezbyl čas, nicméně v galerii jich je požehnaně. Navíc Míla měl s sebou jako vždy připravenou kameru, takže si myslím, že se máte na co dívat.