Videozáběry z místních MTB závodů!

Ondra - Artamon 2007

Ondřej Vávra

Možná to víte, možná ne, ale během sezóny 2007 byla na několika chebských závodech přítomna videokamera. A z materiálu, které na ní byly natočeny, vznikla DVD s téměř profesionálně sestříhanými záběry. Jde o Chebské kašny, XC Poohří, XC Skalka, Říjnový DOMO bike, Antal, Sokontrans a Chodovský bajk. Kdo za to všechno může? To se dozvíte v následujícím rozhovoru s Ondrou Vávrou.

Ahoj Ondro, bajkerům jsi nadělil pěkný dárek, videozáběry ze závodů. Zajímalo by mě, kdo ty záběry natáčel, kdo je stříhal, kdo k nim vybíral hudbu a kdo to pak celé kompletoval. Musela to být hrozná práce. Jak dlouho to trvalo?
Zdar bajkeři a bajkerky. Natáčela to moje maminka :) (Alena Vávrová) a pan Petr Moos. Zbytek věcí jsem dělal sám, občas, když se něco nepovedlo, tak jsem si nechal poradit, nebo spíše jsem to musel udělat tak, aby se to líbilo ostatním. Práce to byla ohromná, ale celkem mě to i bavilo (a doufám, že bavit bude). Na jednom DVD jsem pracoval zhruba jeden týden :). Jenom poznámka, Chebské kašny, XC Poohří, XC Skalka, jsem nedělal já, to dělali nějací studenti.

XC Pooří 2007 – junioři, muži, elite

Trochu technická otázka. V jakém programu jsi taková videa vytvářel? Je to obtížné?
Pokoušel jsem se v programu Windows Movie Maker, ale nešlo mi to v něm. Po konzultaci s panem Moosem došlo na prográmek Ulead VideoStudio 9 SE DVD, a to je opravdu paráda. Zase tak moc obtížné to nebylo, je to hra na nervy.

Ondra na stupních vítězů

Stupně vítězů

Určitě sis na kameramany během práce vytvořil svůj názor. Jak by měl podle tebe člověk natáčet MTB závody? Jaké záběry jsou dobré, jaké nudné?
Zkoušel jsem si natáčet pár záběrů. Je těžké natáčet ty šílené bajkery, jak do toho dupou. Takže netuším jak správně by měl člověk natáčet. Určitě starty, sjezdy a výjezdy jsou velice zajímavé a vlastně všecko, akorát to nesmí být všecko moc dlouhé, chtělo by to vždycky kousek toho a pak zase tamtoho.

Jak se ti v sezóně jezdilo na kole? A co plánuješ na letošní sezónu?
Jezdilo… občas jsem byl spokojený. Spokojený jsme vlastně i celkově. Na letošek se nechte překvapit! :D

ZS COXYS DOMO

Můžeme se těšit na videozáběry i letos?
Ano.

Díky za odpovědi.

Já jen dodám, že všechna videa, která Ondra, paní Vávrová a pan Moos spoluvytvořili, se postupně objeví na webu YouTube a já na ně budu odsud odkazovat. Už nyní si v tomto článku můžete prohlédnout záběry XC Pooří 2007 – junioři, muži, elite.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>