Na Kraslickém šípu 2024 nejrychlejší Robert Hula a Denisa Slámová

Závodu Kraslický šíp s parametry jarní klasiky se v neděli 12. května 2024 zúčastnilo přes 100 závodníků. Podíváme-li se na celkové pořadí, pak s dostatečným náskokem zvítězil Robert Hula (Integray L27) a druhé místo pro stejný tým urval Michal Kollert před juniorem Ondřejem Nágrem (SportRaces cycling team), vítězem sobotní časovky. Na sedmém místě dokončil Petr Fiala (Integray L27 / PROFI SPORT Cheb).

Výsledky závodu Kraslický šíp 2024 (PDF; online)
Reportáž


Kraslické závody pod taktovkou Petra Nováka již 11. a 12. května 2024

Silničářská závodní sezóna bude kromě Chodova žít i v Kraslicích, a to zejm. díky Petru Novákovi, řediteli tréninkového centra Sport&Races, jenž je podepsán pod závody:

Oba závody jsou součástí Severočeské amatérské ligy (SweepSport Cup).


Petr Fiala vyhrál Kraslický šíp 2022

Závod Kraslický šíp 2022 vyhrál Petr Fiala (Dukla Praha), když si poradil s trojicí závodníků z oddílu LAWI Stars – GIANT. Reportáž ze závodu najdete na stránkách RoadCycling a přečtete si Péťovy dojmy: „Není to jednoduchý, všichni si favorita hlídají, je to těžší, než když jezdíte schovaný. Líbí se mi i nepředvídatelný, jiný typ závodění než na větších závodech. Od začátku až do konce se jede naplno, poctivý řemeslo.“

Zejména si však přečtete reportáž na Facebooku PROFI SPORT Cheb: „Petr Fiala měl ambice na celkové umístění mezi nejlepšími, což mu řádně znepříjemnoval tým Lawi, který byl nejsilnější a také nejaktivnější. Stále se trhající první skupina najížděla do pátého kola ze šesti kol v necelém počtu deseti jezdců. Na horizontu v Bublavě se už vytvořila tříčlenná skupina, která si to měla rozdat o vítězství. Do posledního kola měli náskok cca 20s a nástupy dvou závodníků Lawi šli jak lavina jeden za druhým. Přesto trojice najížděla spolu ještě na rovince před cílovým kopcem. Petr nenechal nic náhodě a do cílového stoupaní už najížděl z první pozice a odpor svých soupeřů postupně zlomil. Dík patří pořadatelům z Chodova i Kraslic za velice pěkné závody.“

Výsledky Kraslický šíp 2022
Foto: jeffr.rajce.idnes.cz


Foto: jeffr.rajce.idnes.cz


Kraslický šíp již 8. května 2022

Přijeďte si 8. 5. 2022 do Kraslic na Kraslický šíp vyzkoušet, jaké je to si zajet opravdovou jarní klasiku! Čeká na Vás 14 km dlouhý okruh s jedním stoupáním, s jedním sjezdem, ale navíc i s úsekem kostek. Tento okruh se pojede 6x. Na závěr závodu pak prověří Vaše síly obávané stoupání na Glasberg. Je to kopec, který je svou obtížností velmi podobný slavnému Mur de Huy, na kterém se finišuje do cíle na závodě Valonský šíp.

Můžete očekávat perfektně zajištěnou trať, v cíli občerstvení pro každého závodníka, prostě vše co byste od závodu čekali a ještě něco navíc.

Délka: 86,7 km
Převýšení: 1 410 m

Propozice (PDF)
Webové stránky závodu

Zdroj: Facebook, pozvánka na RoadCycling.cz


Kraslický šíp 2020 byl zrušen

Webová stránka závodu Kraslický šíp na Facebooku uvádí:

Do poslední možné chvíle jsme bojovali s nepříznivou situací letošního jara a věřili, že se letošní ročník závodu – byť v náhradním termínu 12. července 2020 – uskuteční. Ačkoliv se situace výrazně zlepšila, je její ekonomický dopad pro naše partnery zásadní. Chceme všem závodníkům na startu, jejich doprovodu i fanouškům u trati nabízet sportovní zážitky bez kompromisů! Proto jsme rozhodli, že se Kraslický šíp v roce 2020 bohužel NEUSKUTEČNÍ!

Všem, kteří nás dlouhodobě podporují, děkujeme a věříme v setkání v Kraslicích v roce 2021!


Kraslický šíp 2019: Láďa Fabišovský bronzový

Z vítězství na Kraslicém šípu 2019 se radoval Michal Kollert, druhé místo obsadil Jonáš Vojtěch a třetí pozici v cíli bral Ladislav Fabišovský. „Byla to bitva, kterou rozhodovala až závěrečná cílová stěna na Glasberg! Přesně tak, jak jsme si přáli,“ uvedl ředitel závodu Petr Novák.

Fotografie: Pavel Runt

Výsledky – Kraslický šíp 2019

Medailisté na Kraslickém šípu 2019. Foto: Pavel Runt

Znáte Kraslický šíp?

Pokud se chcete při pondělním ráno potěšit cyklistikou, doporučuji si přečíst informace o novém závodu Kraslický šípstránka závodu, jenž pořádá Sport&Races, z.s.

Závod je zařazen do Gira Chodov i CKK Poháru.

Jarní měsíce jsou ve světě ve znamení tradičních jednodenních závodů. Dlouhé kilometry v sedle, těžký terén, prudká stoupání, peloton rozdělený větrem a nekompromisní závodění, kdy štěstí přeje odvážným. To jsou jarní klasiky! V Belgii jsou to třeba legendární Flandry nebo nejprestižnější ze středečních cyklistických klání – Valonský šíp s cílem na legendárním Mur de Huy… U nás to je Kraslický šíp a cíl na Glassbergu! Přijeďte se do Kraslic poprat s nástrahami krásného, ale neméně drsného, západního Krušnohoří!