Aktuálně k běžkování v Mariánských Lázních (12/2016)

Bude-li sníh, mají členové oddílu Ski Nordic Mariánské Lázně v plánu – jako každý rok – pořádat klasické lednové závody (14. a 15. ledna), dále večerní závody s čelovkou či závody štafet. Vše je tedy odvislé od stavu sněhové pokrývky. Bližší informace o stavu tratí a i o dalších aktivitách budou dostupné na webu skinordicml.webnode.cz.

Propozice Okolo Mariánskolázeňských pramenů 2017 – klasika, skate


Kamenický KAM-LAUF, to je měření ve stopě hned za humny

Cyklistický oddíl Team Bike Březová pro Vás připravil 2. ročník veřejného běžkařského závodu Kamenický KAM-LAUF klasickou technikou s hromadným startem. Jede se v běžeckých stopách Kamenice – Lobzy, délka okruhu asi 11 km. Závod si můžete připomenout v reportážích jedné či druhé.

Václav Sladký. Foto: Milan Panzer
Václav Sladký. Foto: Milan Panzer

Jizerská 50: klasika českého běžkaře ve světovém formátu

S Palinkem na Krudum
Takto jsme se s Palinkem sápali na Krudum

Na Jizerskou jsem byl přihlášen nedobrovolně Ježíškem po neopatrné zmínce, že bych to i zvážil, ale spíš až podle sněhu a nejraději koupit startovní číslo od nemohoucího. Osud tomu však chtěl jinak. Příprava i závod byly opepřeny mírným soupeřením s Honzou, kolegou z práce, který měl mít papírově o něco horší vytrvalost, ale silnější soupaž. A tak jsem si během dvou týdnů vánoční dovolené vyzkoušel kdeco: trénink na kole, na ergometru, chůzi, fitbox, cross a crossfit, TRX (vše v CrossGym Sokolov, doporučuji), běžky klasika a skate, běh. Trénování nebylo nejintenzivnější, ale bylo to už dobré. Určitou formu potvrdil zkušební výběh v neděli, týden před závodem. Následovaly ještě dva další pražské běhy, rovněž okolo 15 až 17 km (GPS ve městě ale není úplně spolehlivá). Zařadil jsem do nich i výskoky snožmo po schodech a jeden trénink byl vyloženě hopsavý: Letná (ke kyvadlu od řeky), 2x Pražský hrad (z Malostranské a z Malostranského náměstí, jak se dolů jezdí Pražské schody), Radniční rovněž u Hradu, na Petřín z Vlašské ulice a do 4. patra jednoho vinohradského činžáku. Den předtím tam byly ještě schody na Vítkov z Invalidovny.

Pokračování článku


Pozvánka na přejezd Krušných

Tuto sobotu 20. 2. 2010 se bude v krušných horách prohánět hodně běžkařů. Na 10km okruhu okolo Horní Blatné budou dovádět desetihodináři a během dne kolem nich projedou a v Modré hvězdě dočasně zakotví ti, kteří se vydají na sportovně-turistickou akci přejezd Krušných hor. Tu pořádá Vašek Sinkule (VS Sport). Veškeré informace o této akci najdete v odkazovaném článku anebo u Vaška v prodejně či na e-mailu vssport zavináč seznam.cz.

Ilustrační foto: večer ve stopě na Lobzech

Ještě před víkendem jsem zde chtěl zpropagovat Blatenskou desetihodinovku, kterou jsem loni jel a byl jsem naprosto nadšen. Přejezd je ovšem také skvělá akce. Takže extrémisté a hustosporťáci, prosím tudy na desetihodinovku, ostatní račte na přejezd.


Malé ohlédnutí za zimní sezonou 2008/2009

Když v listopadu napadl nový sníh, málokdo z nás si představil to, co bude následovat. Rychlé oprášení běžek a vzhůru na golfové pláně v Mariánkách a od počátku do skútrem upravovaných stop. Narůstající počet km nás začal naplňovat euforií a zahájili jsme organizační přípravu závodů Okolo pramenů v okolí Mariánských Lázní. Počasí na poslední chvíli vyšlo, a tak se akce, na rozdíl od předchozí sezóny, zdařila. Dali jsme s kamarády 30 km a spokojeni jsme byli hlavně s úspěšným dokončením než s výsledným časem (report na týmovém webu, fotky). První zkoušku jsme tedy vykonali, a jelikož sněhu stále neubývalo, naopak pokračoval stálý příděl, dokonce i mrazivé, slunečné a prodlužující se dny, dospělo naše nadšení k takovému stavu, že jsme si začali pohrávat s myšlenkou absolvování delších tratí. Ty místní už jsme poznali dostatečně, tak tedy vzhůru za hranice Slavkovského lesa.

Mariánky

Pokračování článku


Poprvé na Blatenské desetihodinovce

Závod si užijí výletníci i závodníci
Závod si užijí výletníci i závodníci

Jelikož mne běžkařský závod Blatenská desetihodinovka nemsírně potěšil, rád bych o něm rozšířil pozitivní pojem i mezi cyklisty a vůbec všechny, kdo čtou Bikeri.cz. Popravdě řečeno, nepamatuji si, že bych se pár dní po nějakém závodě takhle hodně těšil na další ročník. Blíží se tomu snad jen další desetihodinovka – Dyleňská.

Můj tréninkový týden byl ve čtvrtek i v pátek nabitý, což pro extrémní sobotní závod nebyla dobrý vyhlídka. Pro trénink ale ano, protože co víc si přát než pořádný zápřah. Pokračování článku


Okolo pramenů cestička…

Jiří Blažek a jeho kolegové připravili na sobotu 24. ledna běžkařský závod, který se v onu sobotu skutečně uskutečnil. Už to je úspěch, vzhledem k proměnlivé zimě, která panuje. Když k tomu přidáte slunečné počasí, luxusní prostředí Golfového klubu v Mariánkách a hodně lidí s dobrou náladou, tak i při odečtení sněhu, na který málokdo dokázal namazat běžky tak, aby je vzápětí v prvním kopci neproklínal, tak i pak zůstáváme v černých číslech, to jest navýsost spokojeni. Závodilo se na desetikilometrovém okruhu s převýšením 150 m, ze kterého se mohlo včas odbočit a dojet tak trať na 15 km. My ostatní jsme jeli tři celé okruhy.

Celkový pohled

Jak jste byli se závodem celkově spokojeni? (organizace, účast, sníh, trať, ...) Známkujte jako ve škole.

Nahrávání ... Nahrávání ...

Pokračování článku