Aktuálně k běžkování v Mariánských Lázních (12/2016)

Bude-li sníh, mají členové oddílu Ski Nordic Mariánské Lázně v plánu – jako každý rok – pořádat klasické lednové závody (14. a 15. ledna), dále večerní závody s čelovkou či závody štafet. Vše je tedy odvislé od stavu sněhové pokrývky. Bližší informace o stavu tratí a i o dalších aktivitách budou dostupné na webu skinordicml.webnode.cz.

Propozice Okolo Mariánskolázeňských pramenů 2017 – klasika, skate


Kamenický KAM-LAUF, to je měření ve stopě hned za humny

Cyklistický oddíl Team Bike Březová pro Vás připravil 2. ročník veřejného běžkařského závodu Kamenický KAM-LAUF klasickou technikou s hromadným startem. Jede se v běžeckých stopách Kamenice – Lobzy, délka okruhu asi 11 km. Závod si můžete připomenout v reportážích jedné či druhé.

Václav Sladký. Foto: Milan Panzer
Václav Sladký. Foto: Milan Panzer

Jizerská 50: klasika českého běžkaře ve světovém formátu

S Palinkem na Krudum
Takto jsme se s Palinkem sápali na Krudum

Na Jizerskou jsem byl přihlášen nedobrovolně Ježíškem po neopatrné zmínce, že bych to i zvážil, ale spíš až podle sněhu a nejraději koupit startovní číslo od nemohoucího. Osud tomu však chtěl jinak. Příprava i závod byly opepřeny mírným soupeřením s Honzou, kolegou z práce, který měl mít papírově o něco horší vytrvalost, ale silnější soupaž. A tak jsem si během dvou týdnů vánoční dovolené vyzkoušel kdeco: trénink na kole, na ergometru, chůzi, fitbox, cross a crossfit, TRX (vše v CrossGym Sokolov, doporučuji), běžky klasika a skate, běh. Trénování nebylo nejintenzivnější, ale bylo to už dobré. Určitou formu potvrdil zkušební výběh v neděli, týden před závodem. Následovaly ještě dva další pražské běhy, rovněž okolo 15 až 17 km (GPS ve městě ale není úplně spolehlivá). Zařadil jsem do nich i výskoky snožmo po schodech a jeden trénink byl vyloženě hopsavý: Letná (ke kyvadlu od řeky), 2x Pražský hrad (z Malostranské a z Malostranského náměstí, jak se dolů jezdí Pražské schody), Radniční rovněž u Hradu, na Petřín z Vlašské ulice a do 4. patra jednoho vinohradského činžáku. Den předtím tam byly ještě schody na Vítkov z Invalidovny.

Pokračování článku


Pozvánka na přejezd Krušných

Tuto sobotu 20. 2. 2010 se bude v krušných horách prohánět hodně běžkařů. Na 10km okruhu okolo Horní Blatné budou dovádět desetihodináři a během dne kolem nich projedou a v Modré hvězdě dočasně zakotví ti, kteří se vydají na sportovně-turistickou akci přejezd Krušných hor. Tu pořádá Vašek Sinkule (VS Sport). Veškeré informace o této akci najdete v odkazovaném článku anebo u Vaška v prodejně či na e-mailu vssport zavináč seznam.cz.

Ilustrační foto: večer ve stopě na Lobzech

Ještě před víkendem jsem zde chtěl zpropagovat Blatenskou desetihodinovku, kterou jsem loni jel a byl jsem naprosto nadšen. Přejezd je ovšem také skvělá akce. Takže extrémisté a hustosporťáci, prosím tudy na desetihodinovku, ostatní račte na přejezd.


Přejezd Krušných hor (běžky)

Zvětšit
Běžkování při západu Slunce (Lobzy)

V soboru 20. 2. 2010 se uskuteční běžkařský přejezd Krušných hor na trati Boží Dar – Kraslice (cca 52,5 km).

Trasa: Boží Dar, Mrtvý rybník, Hřebečná, Bludná, Horní Blatná – hotel Modrá hvězda, Zaječí hora, Jelení, hraniční přechod – po modré Kamloipe směr Muhlleiten (Aschberk), Velké jeřábí jezero, Ostružník – po prudkém sjezdu odbočit do Čech, bublavské palouky, Bublava, Kraslice.

Změna trasy: podle aktuálních povětrnostních podmínek bude případná změna trasy upřesněna v autobusu.

Zvětšit
Běžkařka odpočívá... (Lobzy)

Občerstvení: na trase, každý ze svých zásob, hlavní pauza – Horní Blatná, hotel Modrá hvězda, dále Jelení – restaurace, v cíli restaurace v Kraslicích.

Časový harmonogram: autobus je vypraven z Chebu po této trase, v těchto časech:
Cheb (autobusové nádraží) 7,10 hod.
Kynšperk n.Ohří nám. 7,30 hod.
Sokolov aut.nádr. 7,50 hod.
Chodov aut.nádr. 8,13 hod.
Karlovy Vary terminál 8,30 hod.
Boží Dar u kostela 9,05 hod.
Zpět z Kraslic vlak odjezd 16,51 hod .

Doporučení: každý účastník jede na vlastní nebezpečí, každý si dle výkonnosti zvolí skupinku a v té se dodržují zásady turistiky, POZOR – cestovní pasy nebo OP s sebou.

Informace: Václav Sinkule, VSSPORT, vssport zavináč seznam.cz


Malé ohlédnutí za zimní sezonou 2008/2009

Když v listopadu napadl nový sníh, málokdo z nás si představil to, co bude následovat. Rychlé oprášení běžek a vzhůru na golfové pláně v Mariánkách a od počátku do skútrem upravovaných stop. Narůstající počet km nás začal naplňovat euforií a zahájili jsme organizační přípravu závodů Okolo pramenů v okolí Mariánských Lázní. Počasí na poslední chvíli vyšlo, a tak se akce, na rozdíl od předchozí sezóny, zdařila. Dali jsme s kamarády 30 km a spokojeni jsme byli hlavně s úspěšným dokončením než s výsledným časem (report na týmovém webu, fotky). První zkoušku jsme tedy vykonali, a jelikož sněhu stále neubývalo, naopak pokračoval stálý příděl, dokonce i mrazivé, slunečné a prodlužující se dny, dospělo naše nadšení k takovému stavu, že jsme si začali pohrávat s myšlenkou absolvování delších tratí. Ty místní už jsme poznali dostatečně, tak tedy vzhůru za hranice Slavkovského lesa.

Mariánky

Pokračování článku


Poprvé na Blatenské desetihodinovce

Závod si užijí výletníci i závodníci
Závod si užijí výletníci i závodníci

Jelikož mne běžkařský závod Blatenská desetihodinovka nemsírně potěšil, rád bych o něm rozšířil pozitivní pojem i mezi cyklisty a vůbec všechny, kdo čtou Bikeri.cz. Popravdě řečeno, nepamatuji si, že bych se pár dní po nějakém závodě takhle hodně těšil na další ročník. Blíží se tomu snad jen další desetihodinovka – Dyleňská.

Můj tréninkový týden byl ve čtvrtek i v pátek nabitý, což pro extrémní sobotní závod nebyla dobrý vyhlídka. Pro trénink ale ano, protože co víc si přát než pořádný zápřah. Pokračování článku