Na běžkařských okruzích nad Březovou již probíhají přípravné práce na nadcházející sezónu - viz novinky na webu.
13. 10. 2019     0  

Aktuálně k běžkování v Mariánských Lázních (12/2016)

Bude-li sníh, mají členové oddílu Ski Nordic Mariánské Lázně v plánu – jako každý rok – pořádat klasické lednové závody (14. a 15. ledna), dále večerní závody s čelovkou či závody štafet. Vše je tedy odvislé od stavu sněhové pokrývky. Bližší informace o stavu tratí a i o dalších aktivitách budou dostupné na webu skinordicml.webnode.cz.

Propozice Okolo Mariánskolázeňských pramenů 2017 – klasika, skate


Kamenický KAM-LAUF, to je měření ve stopě hned za humny

Cyklistický oddíl Team Bike Březová pro Vás připravil 2. ročník veřejného běžkařského závodu Kamenický KAM-LAUF klasickou technikou s hromadným startem. Jede se v běžeckých stopách Kamenice – Lobzy, délka okruhu asi 11 km. Závod si můžete připomenout v reportážích jedné či druhé.

Václav Sladký. Foto: Milan Panzer
Václav Sladký. Foto: Milan Panzer

Jizerská 50: klasika českého běžkaře ve světovém formátu

S Palinkem na Krudum
Takto jsme se s Palinkem sápali na Krudum

Na Jizerskou jsem byl přihlášen nedobrovolně Ježíškem po neopatrné zmínce, že bych to i zvážil, ale spíš až podle sněhu a nejraději koupit startovní číslo od nemohoucího. Osud tomu však chtěl jinak. Příprava i závod byly opepřeny mírným soupeřením s Honzou, kolegou z práce, který měl mít papírově o něco horší vytrvalost, ale silnější soupaž. A tak jsem si během dvou týdnů vánoční dovolené vyzkoušel kdeco: trénink na kole, na ergometru, chůzi, fitbox, cross a crossfit, TRX (vše v CrossGym Sokolov, doporučuji), běžky klasika a skate, běh. Trénování nebylo nejintenzivnější, ale bylo to už dobré. Určitou formu potvrdil zkušební výběh v neděli, týden před závodem. Následovaly ještě dva další pražské běhy, rovněž okolo 15 až 17 km (GPS ve městě ale není úplně spolehlivá). Zařadil jsem do nich i výskoky snožmo po schodech a jeden trénink byl vyloženě hopsavý: Letná (ke kyvadlu od řeky), 2x Pražský hrad (z Malostranské a z Malostranského náměstí, jak se dolů jezdí Pražské schody), Radniční rovněž u Hradu, na Petřín z Vlašské ulice a do 4. patra jednoho vinohradského činžáku. Den předtím tam byly ještě schody na Vítkov z Invalidovny.

Pokračování článku


Pozvánka na přejezd Krušných

Tuto sobotu 20. 2. 2010 se bude v krušných horách prohánět hodně běžkařů. Na 10km okruhu okolo Horní Blatné budou dovádět desetihodináři a během dne kolem nich projedou a v Modré hvězdě dočasně zakotví ti, kteří se vydají na sportovně-turistickou akci přejezd Krušných hor. Tu pořádá Vašek Sinkule (VS Sport). Veškeré informace o této akci najdete v odkazovaném článku anebo u Vaška v prodejně či na e-mailu vssport zavináč seznam.cz.

Ilustrační foto: večer ve stopě na Lobzech

Ještě před víkendem jsem zde chtěl zpropagovat Blatenskou desetihodinovku, kterou jsem loni jel a byl jsem naprosto nadšen. Přejezd je ovšem také skvělá akce. Takže extrémisté a hustosporťáci, prosím tudy na desetihodinovku, ostatní račte na přejezd.


Malé ohlédnutí za zimní sezonou 2008/2009

Když v listopadu napadl nový sníh, málokdo z nás si představil to, co bude následovat. Rychlé oprášení běžek a vzhůru na golfové pláně v Mariánkách a od počátku do skútrem upravovaných stop. Narůstající počet km nás začal naplňovat euforií a zahájili jsme organizační přípravu závodů Okolo pramenů v okolí Mariánských Lázní. Počasí na poslední chvíli vyšlo, a tak se akce, na rozdíl od předchozí sezóny, zdařila. Dali jsme s kamarády 30 km a spokojeni jsme byli hlavně s úspěšným dokončením než s výsledným časem (report na týmovém webu, fotky). První zkoušku jsme tedy vykonali, a jelikož sněhu stále neubývalo, naopak pokračoval stálý příděl, dokonce i mrazivé, slunečné a prodlužující se dny, dospělo naše nadšení k takovému stavu, že jsme si začali pohrávat s myšlenkou absolvování delších tratí. Ty místní už jsme poznali dostatečně, tak tedy vzhůru za hranice Slavkovského lesa.

Mariánky

Pokračování článku


Poprvé na Blatenské desetihodinovce

Závod si užijí výletníci i závodníci
Závod si užijí výletníci i závodníci

Jelikož mne běžkařský závod Blatenská desetihodinovka nemsírně potěšil, rád bych o něm rozšířil pozitivní pojem i mezi cyklisty a vůbec všechny, kdo čtou Bikeri.cz. Popravdě řečeno, nepamatuji si, že bych se pár dní po nějakém závodě takhle hodně těšil na další ročník. Blíží se tomu snad jen další desetihodinovka – Dyleňská.

Můj tréninkový týden byl ve čtvrtek i v pátek nabitý, což pro extrémní sobotní závod nebyla dobrý vyhlídka. Pro trénink ale ano, protože co víc si přát než pořádný zápřah. Pokračování článku


Okolo pramenů cestička…

Jiří Blažek a jeho kolegové připravili na sobotu 24. ledna běžkařský závod, který se v onu sobotu skutečně uskutečnil. Už to je úspěch, vzhledem k proměnlivé zimě, která panuje. Když k tomu přidáte slunečné počasí, luxusní prostředí Golfového klubu v Mariánkách a hodně lidí s dobrou náladou, tak i při odečtení sněhu, na který málokdo dokázal namazat běžky tak, aby je vzápětí v prvním kopci neproklínal, tak i pak zůstáváme v černých číslech, to jest navýsost spokojeni. Závodilo se na desetikilometrovém okruhu s převýšením 150 m, ze kterého se mohlo včas odbočit a dojet tak trať na 15 km. My ostatní jsme jeli tři celé okruhy.

Celkový pohled

[poll id=“67″]

Pokračování článku


Lyžařské zimní radovánky

Trať Jizerské 50
Trať Jizerské 50

Jak se stalo dobrým zvykem, sem tam mi někdo pošle zajímavé fotky či nějaký článek. K posledním článkům o běžkování a bruslení přidávám další, tentokráte pro změnu opět lyžařský, ale nejen běžkařský. Jezdit se dá totiž i z kopce, třeba jako to dělá biker Kuba Ficenec.

Podobné náklony a hranění ale zkoušejte nejdříve na suchu :). A pak je tu zpráva od lyžníků z Chebu od Vaška S.:

MarcialongaAhoj lyžníci, zúčastnili jsme se vynikajícího běžeckého závodu Jizerská 50, za slunečného počasí a -8 stupňů Celsia na nás čekalo více jak 3200 závodníků z celého světa. Tuším, že nevzdálenějším účastníkem závodu byl Kanaďan. Roman Gogor z TRI Cheb obsadil časem 3:29 krásné 650. místo, za Romanem jsem zaostal 6 minut, a tak na mne zbylo místo 768. Na další závod se chystáme do Itálie 25. 1. 2009, a to na závod Marcialonga, kde trať měří krásných 70 kilometrů.