Dvě stříbra pro Karlovaráky z ME Xterra Italy

Zleva Tom Eberl, autorka, Pavel Santo a Lukáš Trapp
Vodníci

Můj první velký mezinárodní zahraniční závod, Evropská tour a zároveň Evropské mistrovství Xterry-to je Xterra World Tour Italy – Sardegna na tratích 1,5 km plaváni, 32 km kolo, 10 km běh. Závod původně nebyl v mém plánu, ale když jsem se dozvěděla, že tam razí i kluci z X-teamu BaNo a mají volné místo, tak jsem se rozhodla jet a otestovat něco nového. Jen mě trochu mrzí, že jsem se na závod nemohla připravit úplně podle mých představ. Končil mi letní semestr, tudíž začínalo zkouškové, času na trénink málo a navíc jsme ještě řešili problémy s mým kolem. Napřed to byly problémy s brzdou, poté s novými koly a nakonec ještě rám. Tak jsem se skoro na mém biku nemohla svézt a trénovala jsem, na čem se dalo. Kvůli těmto problémům mi taky uteklo pár závodů, naštěstí jen krajských.

Pokračování článku


X-Terra Hostivař Easy 2008

Jirka Pánek

Jirka Pánek — loňská fotka, viď

Bajkeři, bajkerky a bajkerčata, triatloňáci, triatloňačky a triatloňáčata, včera se konal již pátý ročník hostivařské xterry. Já se zúčastnil podruhé v řadě. V loňském roce jsem vyhrál dvě ceny, jež jsem sám vymyslel i udělil. Byly to cena pro největší nemehlo a cena pro nejlepšího závodníka v kategorii bez schopnosti ovládat horské kolo. (Loňská reportáž zde, reportáž z roku 2005 zde)

Pozn.: Čtete zkrácenou verzi článku. Pokud si chcete užít i spoustu trapných fórů a příhod, co se závodem vůbec nesouvisí, pak čtěte zde.

Dětskou trať (někdy zvanou Easy) pořadatelé změnili. A to tak, že výrazně. Takový Fišer by to asi nepřežil, ale nám nešikům se ulevilo. Všechny smrtící sjezdy totiž byly odstraněny. Machysovi se to taky nelíbilo. Pokračování článku


Vzpomínka na Velkou cenu Sokolova 2004

TričkeoVCS je čím dál tím známější a lepší závod s větší konkurencí. Podívejme se tedy zpět, jaké to bylo v roce 2004. Archivní video by mělo podpořit všechny, kdož trénují, aby v létě oblékli své trialtonové hadříky a ukázali soupeřům záda (doufejme, že ne jako utopenci vytažení ze dna). Závodilo se 3. srpna na tratích 750 – 25, zde jsou webové stránky výsledky a fotogalerií. Takže neváhejte a pusťte si toto video, kde zazářil zejména Petr Mácha, jako obvykle pan hlasatel a další. A malá poznámka na závěr – je to z kategorie rodinné video, ale snad to nebude až tak nudné ;) (no…, uznávám, že to pro některé zábava bude, pro některé ne). A těšit se můžete na Loketské kostky 2004, to bude taky palba.


Velká cena Sokolova 2004 from Radovan Fišer on Vimeo.


Triatlony lákají

Cyklisté, neváhejte se zúčastňovat triatlonů. Ve vodě se neutopíte, na kole všechny předjedete a v běhu už vás nikdo nedoběhne. V sobotu se koná triatlon na Jesenici, totiž Dřevěný muž. Tento triatlon se vyznačuje tím, že postrádá jakoukoliv propagaci. Přesto je o něj veliký zájme. Informace jsou dostupné na telefonu do Lagarde Spedition. V neděli je karlovarský CityTriatlon . Ten den se koná i další triatlon. Sokolovská Velká cena se dle stránek Triatletu KV koná 27. srpna – pozor, to je ale ta atletická. Propozice jsem nenašel. Dále pak 8. září se terénní triatlon v Chomutově, M. D. triatlon (krátké plavání!). Ten den se ale jede i Czech BIGMAN, který obsahuje i štafetový závod na tratích železňáka. Bohužel s dost vysokým startovným. A ten samý den se opět roztáčí kola Chebského poháru horských kol – Antal bike.

Felt

Bez mého vědomí proběhl Železný dědek, triatlon v Mariánských Lázních. Je škoda, že takovéto oblíbené závody mají, dle mého názoru, tak malou publicitu. Člověk, který nemá jinak těžce sehnatelné kontakty, se o nich nedozví.