Santo a Eberl těsně pod stupni vítězů Mistrovství světa v terénním triatlonu ITU 2015

Tomáš Eberl si běží pro 5. místo. Foto: F. Klingora
Tomáš Eberl si běží pro 5. místo. Foto: F. Klingora

Ve dnech 26. a 27. září 2015 se jelo „ITU Cross Triathlon World Championships“ na Sardínii. V sobotu jeli profesionálové a v neděli amatéři. V nich od nás byli Pavel Santo (6. ve své věkové skupině), Tomáš Eberl (5.), Jan Děbnár (13.), Pavel Chren (30.), Lubomír Bachura (32.), Miroslav Švec (21.).

Výsledky
Fotogalerie


Bahenní ME v terénním triatlonu v Myjavě

Medaile autorky za 2. místo

Někoho možná zarazí, že píši zase o dalším Mistrovství Evropy, když už tu ode mne letos jeden článek je. Sama jsem tomu taky na začátku nerozuměla a koukala jako puk, že jsou dvě mistrovství. Tak abych vám to trošku objasnila. Nejlépe bych to přirovnala k Miss ČR a České miss. V (terénním) triatlonu existují 2 organizace – Xterra a Mezinárodní triatlonová unie (ITU), do které spadá i Evropská triatlonová unie, do které je začleněn Český svaz triatlonu. A závod v Myjavě (propozice), o kterém je tento článek, byl mistrovským závodem v terénním triatlonu organizace ETU (nebo jinými slovy: který byl mistrovským závodem v cross-triatlonu Evropské tour Mezinárodní triatlonové unie). Mimochodem, v řeči ITU je terénní triatlon nazýván „cross-triatlon“ (jde o ochranné známky). Více o těchto organizacích na konci článku.

Zpět k závodu na slovenské Myjavě (tratě 1 km plavání – 25 km kolo – 8 km běh; výsledky), která v ideálním případě vypadá takto (fotka z webu závodu; realita byla trochu jiná…):

Pokračování článku


Dvě stříbra pro Karlovaráky z ME Xterra Italy

Zleva Tom Eberl, autorka, Pavel Santo a Lukáš Trapp
Vodníci

Můj první velký mezinárodní zahraniční závod, Evropská tour a zároveň Evropské mistrovství Xterry-to je Xterra World Tour Italy – Sardegna na tratích 1,5 km plaváni, 32 km kolo, 10 km běh. Závod původně nebyl v mém plánu, ale když jsem se dozvěděla, že tam razí i kluci z X-teamu BaNo a mají volné místo, tak jsem se rozhodla jet a otestovat něco nového. Jen mě trochu mrzí, že jsem se na závod nemohla připravit úplně podle mých představ. Končil mi letní semestr, tudíž začínalo zkouškové, času na trénink málo a navíc jsme ještě řešili problémy s mým kolem. Napřed to byly problémy s brzdou, poté s novými koly a nakonec ještě rám. Tak jsem se skoro na mém biku nemohla svézt a trénovala jsem, na čem se dalo. Kvůli těmto problémům mi taky uteklo pár závodů, naštěstí jen krajských.

Pokračování článku


Aloha z Hawaje od Baňáků

Luboš, Pavel a kabriolet
Luboš, Pavel a kabriolet
Pavel, Tomáš a Luboš na Havaji
Pavel, Tomáš a Luboš na Havaji

Pozdrav z Hawaje posílají Baňáci. Je tady krásně, jen to počasí zrovna závodní není. Držte nám v neděli palce a najdete nás na live TV v osm večer 25. 10. na www.xterra.tv. Možná, že nás na obrazovce někdo pozná. Aloha. — Pavel, Luboš a Tomáš.


TRIchebáci v Ostrově 2009

Reprezentace Tri Cheb
Reprezentace Tri Cheb

Tuto sobotu 25. července 2009 se uskutečnila vlastně největší akce v terénním triatlonu v kraji Xterra Ostrov a TRI Chebáci a vůbec chebáci tam nemohli chybět. Ať už autem nebo pomocí služeb ČD se nakonec sešlo několik účastníků a fanoušků v Ostrově. Zatímco si to sokolovští borci rozdávali v Mariánských Lázních na navlhlém asfaltu, příznivci tlustých plášťů se vydali do bahenní lázně u Ostrova.

Pokračování článku


Pavel Santo vítězem Světového poháru

X-team BaNo v cíli... zdá se, že během závodu pršelo.
X-team BaNo v cíli... zdá se, že během závodu pršelo.

Tuto sobotu se uskutečnil na Hluboké druhý závod letošního seriálu Světového poháru v Xteře (fotky, výsledky). Vynikajícím způsobem se na něm představil letošní vicemistr Evropy – chebský odchovanec Pavel Santo. Po vynikajícím výkonu se mu podařilo ve své kategorii Masters zvítězit, a potvrdit tak oprávněnou nominaci na říjnové mistrovství světa, které se uskuteční na Havaji. Pokračování článku


Xterra v Karlovarském kraji jede!

Martin JiskraKopíruji sem článek z Mladé fronty DNES, která se krajskému sportu pečlivě věnuje.

Jiskra medaili neveze, skončil čtvrtý
Loni byl mezi juniory nejlepší na světě, letos na Havaji se karlovarský triatlet už zabydloval mezi staršími

Na havajský ostrov Maui neletěl kvůli světovému šampionátu v terénním triatlonu jen chodovský profesionál Jan Kubíček. Pamatujete ještě na loňskou parádu karlovarského juniora Martina Jiskry? Úřadující mistr světa se letos na Havaj vrátil. Hájit titul už nemusel, svou kategorii totiž přerostl. „Přechod mezi starší? To zrovna jednoduché nebude,“ odtušil loni, když se vracel se zlatem na krku.

Pokračování článku