Mistrovství na Havaji – dáme to?

Vážení sportovní přátelé a fandové, vím, že každým rokem říkám, že teď už opravdu sportuji pro radost, ale zdá se, že čím více radosti do toho vkládám, tím více se to propisuje do výsledků :-).

Letos jsem se na závodu Xterra Czech kvalifikovala na Mistrovství světa v terénním triatlonu – Xterra World Championship 2018. Závod se ale koná na druhé straně planety na havajském ostrove Maui a to vyžaduje nemalé investice. Pojďte mi pomoci sesbírat část peněz, které pokryjí peníze na letenku, pojďte mě poslat na MS!

Příspěvky jsou shromažďovány na Startovači, kde najdete i další podrobné informace.

Předem děkuji i za sebemenší příspěvek!

Zdraví Irena Klingorová

Pozn.: článek vytvořil správce webu podle textů na Startovači.


Irena Klingorová se vrátila na místo činu – na havajskou xterru 2017

Havaj… foto: archiv IK

Naposledy byla karlovarská rodačka Irena Klingorová vzpomínána v bilančním článku trenéra Petra Fialy Výročí 30 let založení úspěšného mládežnického týmu. Petr napsal:

Na tyto výsledky navázala Irena Klingorová z K. Varů, která měla zájem se zapojit do naší přípravy v triatlonu a Xterra závodech. Nejprve to byla vítězství v krajských závodech horských kol. Následný přechod na triatlon přinesl Ireně vítězství v republikových závodech, medaile z Evropského poháru a účast na závodech na Xterra World Championship na Hawaii a ve své kategorii třetí místo.

Na tyto výsledky navázala Irena Klingorová, která měla zájem se zapojit do naší přípravy v triatlonu a Xterra závodech. Nejprve to byla vítězství v krajských závodech horských kol. Následný přechod na triatlon přinesl Ireně vítězství v republikových závodech, medaile z Evropského poháru a účast na závodech na Xterra World Championship na Hawaii a ve své kategorii třetí místo.

Petr Fiala

To je však minulost. Současnost Ireny Klingorové je… je dost podobná. Ireně se totiž daří úspěšně sportovat i při plném inženýrském pracovním nasazení ve stavební firmě Metrostav, viz následující článek.

Irenin rok 2017 také přibližují následující fotografie:


Bahenní ME v terénním triatlonu v Myjavě

Medaile autorky za 2. místo

Někoho možná zarazí, že píši zase o dalším Mistrovství Evropy, když už tu ode mne letos jeden článek je. Sama jsem tomu taky na začátku nerozuměla a koukala jako puk, že jsou dvě mistrovství. Tak abych vám to trošku objasnila. Nejlépe bych to přirovnala k Miss ČR a České miss. V (terénním) triatlonu existují 2 organizace – Xterra a Mezinárodní triatlonová unie (ITU), do které spadá i Evropská triatlonová unie, do které je začleněn Český svaz triatlonu. A závod v Myjavě (propozice), o kterém je tento článek, byl mistrovským závodem v terénním triatlonu organizace ETU (nebo jinými slovy: který byl mistrovským závodem v cross-triatlonu Evropské tour Mezinárodní triatlonové unie). Mimochodem, v řeči ITU je terénní triatlon nazýván „cross-triatlon“ (jde o ochranné známky). Více o těchto organizacích na konci článku.

Zpět k závodu na slovenské Myjavě (tratě 1 km plavání – 25 km kolo – 8 km běh; výsledky), která v ideálním případě vypadá takto (fotka z webu závodu; realita byla trochu jiná…):

Pokračování článku


Při terénním triatlonu se nenudíte, říká Klingorová

irena1

Rok ve znamení xterry, tak by se dal charakterizovat právě končící sportovní rok 2009 karlovarské triatlonistky Ireny Klingorové.

„Proč jsem se rozhodla zaměřit tuhle sezonu právě na terénní triatlon? To je jednoduché – xterra mi nabídla mimo spojení tří sportů v jeden, také větší pestrost a variabilitu. Plave se většinou v rybníce nebo řece, v tom není proti klasickému triatlonu moc velký rozdíl, zato v cyklistice a běhu. Zatímco na silnici většinou záleží na tom, s kým se svezete v balíku, a taktizovat se dá jen v kopcích, v terénu musí na kole každý makat sám za sebe, dost často i vzít kolo na ramena a běžet do příšerného kopce nebo schodů, musí si umět vybrat správnou stopu a spoustu dalších věcí. A podobné je to při běhu, prostě se při tom nenudíte,“ vysvětluje, co ji na terénním triatlonu láká, Irena Klingorová.

Pokračování článku


Sportovní rok 2009 Ireny K.

Xterra v Ostrově
Xterra v Ostrově (František a Irena Klingorovi)

V loňském roce jsem se rozhodla po absolvování pár Xterr (terénních triatlonů) zaměřit letošní sezónu právě na tyto závody. Proč? Důvod je velice jednoduchý. Xterra mi nabídla mimo spojení tří sportů v jeden také větší pestrost a variabilitu. Plave se většinou v rybníce nebo řece. V tom není moc velký rozdíl. Ale oproti klasickému silničnímu triatlonu, kde většinou záleží na tom, s kým se svezete v balíku na kole, a taktizovat se dá pouze v kopcovitých závodech, v terénu musíte makat sám za sebe, nenezřídka vzít kolo na záda a běžet do příšerného kopce nebo schodů, vybírat si správný terén a mnoho dalších věcí, které určitě moc dobře znají čistokrevní bikeři. Poté následuje běh opět v terénu. Prostě se při terénním triatlonu nenudíte.

Pokračování článku